Ból głowy jak wszystkie sposoby, również te nie działają zawsze na każdy rodzaj bólu głowy.ból głowy

Wielokrotnie jednak sprawdziłem, że są skuteczne, a co ważniejsze,

nie wymagają wiedzy topograficznej umiejscowienia punktów

akupresurowych czy akupunkturowych i są łatwe w zastosowaniu.

Czemu by nie sprawdzić?

 

Pierwszy sposób

Jeżeli jest to ból głowy umiejscowiony, należy odnaleźć dokładnie najbardziej bolesny punkt i uciskać ten punkt impulsowo możliwie najmocniej palcem (chwilowo ból może się wzmocnić) – uciśnij, policz spokojnie do 5 i puść, znowu uciśnij i tak przez 1-3 minuty lub do ustąpienia bólu.
Czasem działa na chwilę, czasem na dłużej – nie ma zasady.

Drugi sposób

Należy chwycić dwoma placami płatki obojga uszu i zdecydowanym ruchem równocześnie uciskać je palcami impulsowo lub masować w miejscu najbardziej bolesnym.

Jeśli wyczujemy wewnątrz malutkie grudki, świadczy to o migrenach chronicznych. Wówczas lepiej jest zastosować tylko delikatny masaż lub delikatny ucisk kilka razy dziennie do czasu, aż grudki znikną a ból niemal równocześnie razem z nimi.

Inne sposoby wymagają już mojego przyjemniej krótkiego instruktarzu co często robię w gabinecie lub mojej interwencji ewentualnie znajomości odpowiednich punktów akupresurowych i technik.

Najpopularniejsze techniki które stosuje na co dzień w gabinecie u moich pacjentów to zabieg manualny lub hipnoterapia która często nawet nie wymaga formalnego wprowadzenia w trans.

Zabieg manualny

Dzięki zabiegom manualnym można zneutralizować wiele rodzajów bóli i zawrotów głowy z mojej praktyki wynika że około 70%-80% przypadkach jestem w stanie pomóc. Większości osób ból dosłownie znika już przy pierwszym zabiegu, innym wyraźnie się znamienniejsza i przy kolejnych zabiegach ustępuje.

Hipnoterapia

Hipnoterapia bardzo łatwo pomaga pozbyć się migreny czy innego powracającegochronicznego bólu głowy. Skuteczność terapii jest bardzo wysoka i co ważne trwała – więcej na stronie hipnoterapii

http://hipnozaterapia.pl/

Terapie mogą także pomóc między innymi w bólach, ból szyi, ból nadgarstka, ból ręki, ból krzyża, bóle pleców, ból kręgosłupa, ból mięśni obręczy barkowej (ból barku), ból karku, ból w biodrze, ból krzyża i innych
więcej na

https://terapienaturalne.info.pl

 

Ból Głowy